WhatsApp Sözleşmesini Kabul Etmezsek Ne Olacak?

WhatsApp Sözleşmesini Kabul Etmezsek Ne Olacak?

Whatsapp, gizlilik sözleşmesini kabul etmeyenler için süreyi 15 Mayıs’a kadar ertelemişti. Bu süreye kadar eğer sözleşmeyi imzalamazsanız Whatsapp uygulamasına giriş yapamayacaksınız.

A+A-

 

Mesajlaşma uygulamaları arasında açık ara en çok kullanılan Whatsapp geçen aylarda yaptığı açıklama ile ülkenin gündemine oturdu. Yaptıkları açıklamada uygulama için gizlilik ayarlarını değiştirdiklerini ve bunu herkesin kabul etmesi gerektiğini söylemişlerdi. Bu duruma karşın tüm sosyal medya mecralarında “#whatsappsiliyoruz” etiketleri gündem oldu. 

Siyasetçilerden Tepki Yağdı !!!

Siyasetçilerden, ünlülerden gelen bu mesajlarla iş daha da büyüdü. Gelen bu tepkiler üzerine WhatsApp 17 Şubat olan son onay tarihini 15 Mayıs’a erteledi. Bu süre içerisinde şirketin amacı, kullanıcıların doğrudan mesajlarını paylaşmadıklarını gizliliklerine önem verdiklerini anlatabilmektir. WhatsApp’ın bu sözleşmesini kabul etmek zorundasınız eğer kabul etmezseniz uygulamayı kullanamıyorsunuz. 

WhatsApp şirketi eğer kullanıcılar 15 Mayıs’a kadar sözleşmeyi kabul etmezse ne gibi sorunlarla karşılaşacakları hakkında bir açıklama yaptı.

15 Mayıs’ta Sözleşmeyi Kabul Etmezsem Ne Olur?

Whatsapp’ın size dayattığı yeni şartları belirtilen tarihe kadar kabul etmezseniz. 15 Mayıs’tan sonra bir kaç hafta boyunca bildirimler almaya devam edeceksiniz. Fakat bu gelen bildirimlerin detaylarına bakamayacak ve cevap yazamayacaksınız.

 Whatsapp uygulamasının 120 gün boyunca aktif olarak kullanılmayan hesapları silme hakkı olduğu gibi kabul etmeyenleri de silebilir. Bu da uygulamadaki tüm mesajların, fotoğrafların gideceği anlamına gelmektedir. Türkiye Rekabet Kurulu ayrıca bu konu hakkında soruşturma başlattı. 

Etiketler :