WhatsApp’a Kimsenin Beklemediği Bir Özellik geldi!

WhatsApp’a Kimsenin Beklemediği Bir Özellik geldi!

Yakın zamana kadar en çok indirilen mesaj uygulamaları arasında yer alan WhatsApp, yepyeni bir yenilikle kullanıcıların karşısına çıkıyor! Sürekli olarak teknolojisini güncellemeyi başaran WhatsApp; yeni özellikleriyle de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Bu kapsamda WhatsApp uygulamasının yeni özelliği ise kullanıcıların ilgisini çekiyor! İşte detaylar!

A+A-

Bilindiği üzere WhatsApp yakın zamandan bu yana kendi kendine kaybolabilen videolar ve fotoğraflar üzerine çalışmalar yürütüyordur. Uluslar arası bir uygulama olan WhatsApp bu özelliğine dair çalışmalarda sona yaklaştıklarını ifade etti. Böylece WhatsApp kullanıcılarının karşısına farklı bir özellikle de çıkmayın amaçlıyor. Bakalım bu yeni özellik ne zaman kullanıcılarla buluşacak?

WhatsApp’tan Açıklama

Özellikle gizlilik kurallarına dair haberlerden sonra önemli bir prestij kaybı yaşayan WhatsApp, bu prestij kaybını yeni özellikleriyle aşmaya çalışacak gibi! WhatsApp sayesinde artık gönderdiğimiz görsellerin kendi kendilerine silinmesini de sağlayabileceğiz! Yakın bir süre sonra pilot olarak uygulanacak olan bu yeni özellik şimdiden WhatsApp kullanıcılarının ilgisini çekmişe benziyor!

Yeni geliştirilen özellik sayesinde WhatsApp aracılığıyla iletmiş olduğunuz görsel ya da video siz uygulamadan çıktıktan sonra kendiliğinden silinebilecek. Tabi ki bu görselin isterse kullanıcı ekran görüntüsünü de alabilecek. Böylece telefonlarda yer açma konusunda önemli bir avantaja da sahip olunacak. WhatsApp uygulamasının bu yeni özelliği tüm kullanıcılara açmadan önce deneme sürümünü bir süreliğine deneyeceği ve ortaya çıkan sonuca göre tüm kullanıcılara açacağı ifade ediliyor! 

Etiketler :