Whatsapp’ın Veri Politikası için İlk Adım Atıldı

Whatsapp’ın Veri Politikası için İlk Adım Atıldı

Dünyanın en çok kullanılan sosyal mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp geçtiğimiz haftalarda yaptığı veri politikası değişiklik haberiyle çok eleştirilmişti. Kullanıcılar whatsapp’ın attığı bu adıma hiç sıcak bakmadı.

A+A-

 

Politika değişiklik haberinden sonra insanlar başka sosyal mesajlaşma uygulamalarına geçmişti bile. Bu durum karşısında Whatsapp şirketi resmi bir açıklama yayınlayıp Türkiye’ye verdiği süreyi artıracağını açıkladı. Daha sonra reklamlarla yaptıkları değişikliklerin aslında verilerini paylaşmak olmadığını haftalarca kullanıcılara gösterdi. Bu durumlar karşısında Whatsapp yeni bir adım atmaya hazırlanıyor.

Whatsapp’ın Veri Politikası için İlk Adım

Whatsapp gizlilik politikalarını açıklamak için yeni bir plan oluşturdu. Bu planı şirket yaptığı bir duyuruda şöyle açıkladı; içerisinde kullanıcılar yeni politikayı nasıl okuyabileceğini ve kişisel mesajlarının nasıl işlendiğini kolay bir şekilde öğrenebilecekleri açıklandı. Yapılan açıklamada paylaşılması plananan verilen kişisel hesaptaki veriler olmadığını açıkladı. Bildiğiniz üzere normal whatsapp sürümünden farklı olarak işletmelerin kullandığı bir uygulama daha bulunmakta o da whatsapp business. Uygulamanın amacı işyerinize ait bir whatsapp hattının bulunması ve normal whatsappta olmaya çeşitli özelliklerle işletmelere yarar sağlamak. yapılan değişiklikler sizin bir alışveriş yaparken whatsapp business kullanan bir kullanıcıyla yapacağınız görüşmeleri kapsıyor. Orada konuştuklarınıza göre Facebook şirketi size en uygun reklamları karşınıza çıkarıyor. Yapılan duyuruda whatsapp özellikle temel özelliklerin halen gizli kalacağının altını çiziyor. 15 Mayıs öncesi kullanıcılara yeni politika kurallarını gözden geçirmesi için olanaklar sağlamaktadır.