Whatsapp'ta iOS ve Android Arasında Bilgilerinizi Taşıyabilirsiniz!

Whatsapp'ta iOS ve Android Arasında Bilgilerinizi Taşıyabilirsiniz!

Whatsapp iOS Android veri transferiyle ilgili yeni bir güncelleme yayınlandı. Milyonlarca kullanıcının beklediği özellik yayınlandı. Fakat bir detay kullanıcıları üzdü. Yeni güncelleme sadece bir marka için geçerli. Peki diğer markalar için güncelleme gelmeyecek mi?

A+A-

Whatsapp, merakla beklenen güncellemeyi duyurdu. Pek çok kişi Whatsapp'ın bu özelliği ne zaman duyuracağını bekliyordu. Çünkü iOS model telefona sahip olup Android'e geçmek isteyenler verilerini geride bırakmak zorunda kalıyordu. Şirket, buna bir önlem alma konusunda çok hızlı davranmasa da müjdeyi duyurdu. Yeni güncelleme ile Whatsapp'ın çok daha etkili bir uygulama olması sağlandı. Artık veriler arası transfer mümkün hale geldi. Fakat bazı pürüzler de kullanıcıları şaşırttı.

iOS ve Android Kullanıcılarına Müjde!

Whatsapp kullanıyorsanız, iOS ve Android arasındaki bilgileri kolayca aktarabilirsiniz. Ancak bunu her kullanıcı gerçekleştiremeyecek. Uygulamaya gelen güncelleme tek bir Android markasını kapsıyor.

whatsapapp.jpg

Sadece Samsunglular Yapabilecek!

Şimdilik, Whatsapp'a gelen güncellemede Samsung telefonları bu özellikten yararlanabiliyor. Veri transferi konusunda Apple telefonlarına Samsung telefonlarınızla işlem yapabilirsiniz. Ancak önümüzdeki günlerde bu özelliğin bir kez daha güncellenmesi gündeme geldi. Haliyle sizler de veri transferi için gün sayıyorsanız biraz daha beklemelisiniz. Geçmişinizin silinmemesi ve yeni telefonunuzda da rahatlıkla muhafaza edebilmeniz için çalışmalar sürüyor. Whatsapp'ın bu kadar geç güncelleme yapması kullanıcıların tepkisine neden olmuştu. Neden yalnızca Samsung'ta geçerli olduğu ise yanıtlanmadı.