Yapı Kredi ve Akbank Kredi faiz oranlarını Düşürme Kararı Aldı! Yapı Kredi ve Akbank Faiz Oranlı Yeni Açıklandı

Yapı Kredi ve Akbank Kredi faiz oranlarını Düşürme Kararı Aldı! Yapı Kredi ve Akbank Faiz Oranlı Yeni Açıklandı

Koronavirüsün Türkiye'ye hem maddi hemde manevi zararları devam ederken özel banklardan Akbank ve Yapı Kredi faiz oranlarını düşürme kararı aldı. işte yeni Akbank ve Yapı Kredi faiz oranları şöyle..

A+A-

Kredi çekecek vatandaşlarımıza da müjdeli haber böylece geldi. Bankalardan ihtiyacı taşıt ya da konut kredisi çekmeyi düşünen her vatandaşımız bu iki bankanın yeni kampanyalarını incelemezse pişman olur! 

Salgın döneminde vatandaşlarımızın krediye olan talepleri arttı. Fakat faiz oranlarını da oldukça yüksek. Bu nedenle birçok vatandaş ihtiyaçlarını ertelemek zorunda kalıyor. İhtiyaçlarını erteleyemeyen vatandaşlarımıza da en düşük faiz veren bankaları ve kampanyaları araştırıyor. Kredi çekmeyi düşünen vatandaşlarımıza ise müjdeli haber geldi. Akbank ve Yapı Kredi faiz oranlarında güncellemeye gittiler!

YAPI KREDİ BANKASI FAİZ ORANLARINI DÜŞÜRDÜ

1944 yılından beri ülkemize hizmet veren banka yakın zaman önce faiz oranlarında güncellemeye gitti. Banka sadece konut kredisi oranlarını değil aynı zamanda ihtiyaç ve taşıt kredisi faiz oranlarını da güncelledi

Banka ihtiyaç kredisinde vatandaşlarımıza 3 ay ertelemeli toplamda 36 ay vade imkânı sunuyor. 3 ay erteleme seçeneği sayesinde vatandaşlarımızın ödemeleri de hemen başlamıyor. Bankanın ihtiyaç kredisi içinse sunduğu aylık faiz oranı yüzde 1,79 olarak güncellendi. Bankadan 100 bin lira alınan ihtiyaç kredisi 36 vade ve 3 ay erteleme seçeneğinde aylık 4 bin 261 taksitle ödeniyor. Vade sonunda toplamda ödemesi ise 152 bin 296 Türk lirası. 

İhtiyaç kredisi faiz oranları bankanın yüksek olsa da konut kredisinde en cazip faiz oranlarından birini sunuyor Yapı Kredi. Bankadan konut kredisi almak isteyen vatandaşlarımıza aylık yüzde 1,39 faiz oranı sunuluyor. Böylece vatandaşlarımızın hep aylık taksitleri hem de geri ödemeleri düşmüş oluyor. Banka konut kredisinde maalesef taksit erteleme imkânı sunmuyor. Vatandaşlarımızın ödemeleri krediyi aldıkları aydan itibaren başlatılıyor. Konut kredisinde bankanın sunduğu vade oranı ise 120 ay. 60 ay vade imkanıyla 100 bin lira alındığında aylık taksit 2 bin 468 lira toplam geri ödemesi ise vade sonunda 148 bin 80 lira olmakta. Eğer vatandaşlarımız aylık taksitlerini daha da düşürmek isterlerse 120 ay vade imkanından da yararlanabilirler. 120 ay vade seçeneğinde vatandaşlarımızın taksitleri 1717 Türk lirasına düşüyor.

Banka taşıt kredisinde ise alınacak aradın modeline göre faiz oranı uyguluyor. Taşıt kredisi için faiz oranları %1,55 ila %1,59 arasında değişiklik göstermekte. Vatandaşlarımız şubelerden ya da Yapı Kredi internet sayfasından yapacakları başvuru da alacakları arabanın modellerini belirttiklerinde aylık faiz oranlarını öğrenebilirler. Bankanın taşıt kredisi için sunduğu vade oranı ise maksimum 60 aydır.

PİYASADAKİ EN DÜŞÜK KONUT KREDİSİ VEREN BANKA 

Akbank özel bankalar arasında en düşük konut kredisi faizi sunan banka oldu. Bankanın faiz oranlarını güncellemesiyle birlikte konut kredisi için sunduğu aylık faiz %1,39 oldu. Akbank düşük faizin yanı sıra müşterilerine esnek ödeme imkanları ve taksit erteleme seçeneği de sunuyor. Bankanın konut kredisi için verdiği vade miktarı ise 120 ay. 

Taşıt kredisinde müşterilerine bank 60 ay vade imkânı sunuyor. Taşıt kredisi faiz oranları ise arabanın 0 veya ikinci el olmasına göre değişiklik gösteriyor. Banka ikinci el taşıtlar için aylık %1,65 faiz oranı uygularken 0 km araçlar için aylık %1,67 faiz oranı uyguluyor. Çoğu banka 0 km araçlar için daha düşük faiz oranları sunarken Akbank tam tersini yapıyor! Böylece ikinci el araç almayı düşünen vatandaşlarımız için de daha düşük faiz oranları sunmuş oluyor. 

İhtiyaç kredisi içinse banka müşterilerine 3 farklı seçenek sunuyor. Eğer vatandaşlarımız direkt krediyle anında finansman desteği almak isterlerse aylık faiz oranları %1,62 oluyor. Çağrı merkezli ihtiyaç kredisinde ise aylık faiz oranı %1,62. Eğer vatandaşlarımız sadece ihtiyaç kredisi kullanmak isterlerse de aylık faiz oranları %1,60’a düşüyor. Bankanın tüm ihtiyaç kredileri için sunduğu vade imkânı ise 36 ay.