Yargı Dizisinden O İsimde Ayrıldığını Duyurdu!

Yargı Dizisinden O İsimde Ayrıldığını Duyurdu!

Pazar günleri ekranlara gelen ve sezon sonunda final yapacağı konuşulan Yargı dizisinde beklenmedik bir ayrılık yaşandı.

A+A-

Kaan Urgancıoğlu, Pınar Deniz, Hüseyin Avni Danyal, Uğur Polat, Cezmi Baskın, Mehmet Yılmaz Ak, Zeyno Eracar, Uğur Aslan ve Şükran Ovalı'yı kadrosunda buluşturan Yargı heyecan dolu bir bölümle ekranlara geldi.

Salim'i tutukladıktan sonra Balkan Mafyası'nı karşısına alan Ilgaz'ın önce babası bıçaklandı sonra kardeşi kaçırıldı. Metin Komiser yaşam mücadelesi verirken kardeşinin videosunu izleyen Ilgaz çılgına döndü. Sinir krizi geçiren Ilgaz’ın yanına Ceylin koştu.

Defne’nin videosundaki ipucuyuCeylin yakaladı. Defne, Ceylin’den öğrendiği Balık işaretiyle yardım çağrısında bulundu. İşler ciddiye binince Pars, mafyanın teklifini kabul edip Salim’i serbest bırakmayı önerdi. Ilgaz ise Pars’ın teklifini düşünmeye karar verdi.

Ölüm kalım savaşı veren Metin, doktor kontrolünde uyandırıldı. Metin ile görüşen Ceylin şüphelinin ‘tırnakları boyalı’ bilgisine ulaştı.

Pars Savcı, Balkan Mafyası’nın istediği üzere Salim’i hakim karşısına çıkarttırmadı. Gelin Ferda’yı öldüren Gülçin ise tutuklanmak üzere cezaevine götürüldü. Gülçin, Pars ve Ilgaz’ı zor duruma düşürecek bir açıklama da bulundu: ‘Salim hâkim karşısına bile çıkmadı. Olan bana oldu. Gidin onu salanlara sorun ne soracaksanız’

Balkan kuaföründe tutuklanan Ivan sorguya alındı. Ilgaz Savcı'nın yüzüne bakıp ‘kardeşin çoktan ölmüştür’ deyince Ilgaz çılgına döndü. Şüpheliyi konuşturmaya çalışan Ilgaz bir anlık dalgınlıkla Ivan'ın ölümüne neden oldu. Fırsattan istifade eden Ivan polisten çaldığı silahla kendini vurdu.

Ivan’ın ablası Eren komisere her şeyi anlattı: “Memlekette benim çocuklar var, babaları yok onlara bakmak için geldim buraya. Kızım hasta para lazım büyük abim Dimitri 'çok para var' dedi. Ivan’la biz de kabul ettik.”

Salim, Balkan Mafyası'nın cinayet işlediği görüntüleri Ömer’e verdi. Ömer görüntüleri izleyince büyük şaşkınlık yaşadı.

Ilgaz, Salim’i serbest bırakılmasını emretti. Eren komiser Salim'in montuna takip cihazı takılmasını istedi. Balkan Mafyası, Salim’i adliyenin önünden aldı. Dinleme cihazını da etkisiz hale getirdi.

Defne’yi kaçıranlar Salim salınınca Ceylin’i aradı ve buluşma noktasını verdi. Adrese baskın yapan ekip Salim’in cansız bedeniyle karşılaştı. Savcı Ilgaz’a gelen telefon tüm dengeleri değiştirdi. Defne’yi kaçıranlardan Ilgaz’a son mesaj geldi. Defne’yi bulmanız için 40 dakikanız var. Yoksa ölecek!

Dizide Rıdvan karakterini oynayan Yiğit Kalkavan böylelikle diziden ayrılmış oldu.