Yeni iPhone 15 Pro Tasarımı İfşa Oldu: Tüm Detayları Sızdırıldı!

Yeni iPhone 15 Pro Tasarımı İfşa Oldu: Tüm Detayları Sızdırıldı!

Yeni iPhone 15 Pro modellerinde yer alacak buton, ses anahtarının yerini alıyor. Apple'ın bu değişikliğiyle ilgili planları, iPhone kullanıcıları arasında farklı düşüncelere neden oldu.

A+A-

Apple hayranlarını heyecanlandıran bir haber var. Piyasaya sürülmesi beklenen iPhone 15 Pro modellerinde yeni bir buton yer alacak. TikTok’ta paylaşılan videoda görüntülenen çizimler, Pro modellerinde ses anahtarının yerine buton olacağı bilgisini sızdırdı. Bu değişiklik, tüm iPhone’larda 2007 yılından beri yer alan ses anahtarının yerini alacak.

ShiftDelete.net'te yer alan habere göre, iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max modellerinde yer alacak olan bu buton, iPhone kullanıcıları arasında farklı düşüncelere neden oldu. Çünkü birçok kullanıcı, iPhone’u titreşim moduna, sessiz veya normal moda almak için bu anahtarı tercih ediyor.

iphone-15-pro.jpg

Apple, yeni butonla birlikte iPhone 15 Pro serisindeki sesli/sessiz moda geçiş hareketinin dokunsal geri bildirim yaratmasını istiyor. Ancak bu değişiklik, tüm yeni iPhone modellerinde yer almayacak. iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modellerinde ses anahtarı kullanılmaya devam edilecek.

iPhone 15 Pro serisinde yer alan bu yeni buton, yazılım özelleştirmelerine de kapı aralayabilir. Örneğin, sessize alma işlevi yazılımda açılıp kapatılabilirken, buton, deklanşör düğmesi olarak atanabilir.

iphone-15-pro-002.jpg

Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 15 serisine dair daha birçok sızıntının olacağı söyleniyor. Bu nedenle, iPhone hayranları gözlerini ve kulaklarını açık tutmalılar.

Yukarıdaki tasarım, iPhone 15 Pro modellerinde yer alacak olan yeni butonu gösteriyor. Bu değişiklik, iPhone kullanıcıları arasında farklı düşüncelere neden olsa da, Apple'ın yeni modellerindeki yenilikleri merakla bekleniyor.