Yeni Nokia 1.4 Akıllı Telefon İncelemesi Yapıldı!

Yeni Nokia 1.4 Akıllı Telefon İncelemesi Yapıldı!

Yeni Nokia 1.4 Akıllı Telefon, 2021 yılının başlangıç seviyesi telefon modellerinin başında yer almaktadır. Bu cihaz işletim sistemi olarak Android 10’u kullanmaktadır. Ekranı, 6.52 inç ıps LCD teknolojisini barındırmaktadır.

A+A-

1 ya da 2 GB RAM devre alanı, Snapdragon 215 model dört çekirdekli işlemci ve 4 bin miliamper enerji kaynağı bulundurmaktadır. Cihaz üretim Nokia şirketi tarafından yapılmıştır. Nokia 1.4 Telefonun fiyatı dünya pazarında 100 dolar şeklinde belirlendi. Türkiye ve Avrupa’daki satış fiyatında henüz bir netlik bulunmamaktadır.

Nokia 1.4 Akıllı Telefon Teknik Özellikleri

Şubat ayının son günleri içerisinde piyasaya sunulması planlanan bu cihaz 178 gram ağırlığa ve 8 milimetre kalınlığa sahiptir. Fiyatından da anlaşıldığı gibi plastik çerçeve kullanılarak kaplanılmış mavi, mor ve siyah renkler kullanılmıştır. Dokunmatik ekran teknolojisini içerisinde barındırır. 720 x 1600 pxl çözünürlük ve 6.52 inç şeklinde bir giriş seviyesi ekranı kullanmaktadır. Ekran boy oranı 80.4 şeklinde dizayn edilen bu cihazın çerçevesi oldukça kalındır. İçerisinde bulunan tüm çekirdekler yaklaşık 1.3 GHz frekanslarına çıkabilen işlemci taşımaktadır. Bu cihazın benzeri olan Adreno 308 modelinde grafik işlemcisi de bulunmaktadır. Cihaz içerisinde 2 tane kamera bulunmaktadır. Bu kameralardan birincisi 8 megapiksel iken ikincisi ise 2 megapiksel özelliktedir. Kameralar içerisinde bulunan flaş HDR Panorama tarafından desteklenmektedir. Bu kamera ile ekstrem koşullarda 720 pxl 30 FPS video çekimi imkanı sunmaktadır.  Nokia 1.4 Akıllı Telefon piyasaya damga vurabilmek için önemli bir şekilde yapılmıştır.