Euro 35,11 %-0,14
Dolar 32,80 %0,00
Sterlin 41,50 %-0,26
Altın 2.489 %0,02

Kuruluş Osman Yeni Bölümüyle Reytinglerde ve Sosyal Medyada Fırtına Estirdi! Final Bölümü Fragmanıyla Reyting Rekorlarını Alaşağı Etti!

ATV'nin fenomen dizisi Kuruluş Osman, 161. bölümüyle yine reytinglerde zirve yaptı ve sosyal medyada #KuruluşOsman etiketiyle gündem oldu. Beşinci sezonun sonlarına yaklaşırken, dizinin bu başarısı dikkat çekici.

osman

ATV'nin sevilen dizisi Kuruluş Osman, 161. bölümüyle yine reytinglerde zirvede yer aldı ve sosyal medyada #KuruluşOsman etiketiyle gündem oldu. Beşinci sezonun sonlarına yaklaşırken, dizinin bu başarısı dikkat çekici.

Reytinglerde Zirve

Kuruluş Osman’ın 161. bölümü, tüm izleyici gruplarında en yüksek izlenme paylarını elde etti ve yine en çok izlenen yapım olmayı başardı. Dizinin sosyal medyada büyük yankı uyandırdığını ve izleyicilerin heyecanla yeni bölümleri beklediğini söylemek mümkün.

Gündüz Bey’in Şehadeti

Son bölümde Gündüz Bey’in şehit edilmesi ve Osman Bey’in Ulcay’a ceza vermesi büyük yankı uyandırdı. Ulcay tarafından tuzağa düşürülen ve nehre atılan Gündüz Bey, Osman Bey ve alplarının çabalarına rağmen hayatını kaybetti.

Gündüz Bey, son anlarında Osman Bey’e moral vererek “Sen yalnız değilsin Osman Bey, ardında koskoca bir millet var. Benim emaneti sahibine teslim etme vaktim geldi. Elçim’i size emanet ederim. Brusa’yı alasın!” sözleriyle izleyicileri duygulandırdı. Alaeddin Bey’in tüm çabalarına rağmen, Gündüz Bey Kelime-i Şehadet getirerek Hakk’ın rahmetine kavuştu. Bu anlar, izleyiciler arasında derin bir yas havası estirdi.

Melike Hatun ve Kadı Rükneddin Olayı

Bala Hatun, sahte Kadı’nın İbrahim Beylerin topraklarından geldiğini öne sürdü ve Melike Hatun’un Kadı Rükneddin’i öldürttüğünü açıkladı. İbrahim Bey duyduklarına inanmakta zorlanırken, Melike Hatun suçlamaları reddetti. Ancak Bala Hatun, Melike Hatun’u suçlamaya devam etti ve “Mahkemenin tezinden bitmesini, Alaeddin’in idamla cezalandırılmasını sizden başka kim ister?” diyerek gerilimi artırdı.

Bala Hatun, Gonca Hatun’dan çadırdaki mumları yakmasını istedi. Bu sırada Melike Hatun’un mumlardan çekindiği fark edildi ve Gonca Hatun, Melike Hatun’un çadıra zehirli mumlar yerleştirdiğini belirtti. Bu açıklama, Melike Hatun’un ihanetini gözler önüne serdi.

Osman Bey’in Adaleti

Osman Bey, Gündüz Bey’in ölümünün ardından Ulcay’ı yakalayıp obaya getirdi. Halkın önünde gerçekleri açıklayan Osman Bey, Ulcay’ın Bizans ile işbirliği yaptığını ve Kadı Rükneddin ile Ahmet Bey’i öldürdüğünü söyledi. Bu açıklamalar, İbrahim Bey’i derinden etkiledi ve Ulcay’a kılıç çekmesine neden oldu. Ancak Osman Bey, İbrahim Bey’i durdurdu ve adaletin yerini bulmasını sağladı.

Osman Bey, Ulcay’ın cezasını keserek “Zalimin yurdu bizim yurdumuz olacak, bu itin eti de kuşlara yem olacak. Kısasta hayat vardır, bu itin ölümü de aynı Ahmet Bey’inki gibi olacak. Zalime merhamet, mazluma ihanettir!” diyerek kararlılığını gösterdi.

Dizinin Geleceği

Mehmet Bozdağ’ın yapım ve proje tasarımıyla, Ahmet Yılmaz’ın yönetmenliğinde ve Burak Özçivit’in başrolüyle devam eden Kuruluş Osman, atv ekranlarında çarşamba akşamlarına damga vurmaya devam ediyor. İzleyiciler, dizinin gelecek bölümlerinde neler olacağını büyük bir merakla bekliyor.

Kuruluş Osman’ın her bölümü, hem reytinglerdeki başarısı hem de sosyal medyadaki yankılarıyla dikkat çekiyor. Dizi, tarihsel olayları dramatize ederek izleyicilere etkileyici bir hikaye sunuyor ve bu da onu izlenmeye değer kılıyor.

Yazar: Doğuş Biçer
Yorum Yaz
Yorumlar (0)
Henüz yorum yapılmamış.
<